Kamyon Yedek Parça

Kamyon Yedek Parça

Kamyon yük taşıma amacıyla kullanılan motorlu taşıttır. Ağır yüklerin taşınması için kullanılması ve büyük yapısı sayesinde ağır vasıta araçları arasında yer alır. Genellikle uzun yollarda kullanılması ve farklı nedenlerle kamyonların arıza yapması mümkündür. Bu durumda kamyon yedek parça satın alınarak yaşanan arıza giderilebilir. Ayrıca kamyonlar için üretilen yedek parçalar performansın yükseltilmesi amacıyla da tercih edilebilir.

Kamyon Yedek Parça Toptancıları

Kamyonlar için ihtiyaç duyulan yedek parçalar kamyon yedek parça toptancıları aracılığıyla satın alınabilir. Toptancılar kamyonların çalışmasını sağlayacak egzoz, motor, yakıt ve soğutma sistemi için gerekli olan parçaların satışını gerçekleştirirler. Toptancılardan yedek parça alımı kamyon sahipleri tarafından gerçekleştirilebileceği gibi tamir işlerini yapan kamyon tamircileri aracılığıyla da satın alınabilir.

Toptancılar aracılığıyla kamyonlar için satın alınabilecek yedek parçalar motor, şanzıman, rulman, filtre, ısıtma, soğutma, süspansiyon ve conta gibi ürün gruplarına ayrılır. Bu sayede uygun gruplar incelenerek ihtiyaç duyulan yedek parça daha kolay bulunabilir.

Kamyon Yedek Parça Fiyat Listesi

Kamyonlar için yedek parçaya ihtiyaç duyan kişiler ve servis firmaları kamyon yedek parça fiyat listesi arayışına girerler. Kamyonların performansı yüksek bir şekilde çalışması için sahip olması gereken yedek parçaların fiyatları parçanın özelliğine ve markasına göre farklılık gösterir. Bu nedenle ellerinde bulunan kamyonu göz önünde bulundurarak fiyat bilgisini almaya çalışmaları gerekir. Fiyatlara ancak firmalarla iletişim kurularak ulaşmak mümkündür ve fiyatın uygun bulunması durumunda alışveriş yapılabilir.

Kamyon Parçaları İsimleri

Kamyonlar tıpkı araçlarda olduğu gibi pek çok parçadan oluşan araçlardır. Arızalanan veya performansı düşen bir kamyonun eski performansta çalışması için hangi parçada sorun olduğunun bulunması ve gerekli olan parçanın satın alınması gerekir. Kamyon sahipleri tarafından bilinmesi gereken kamyon parçaları isimleri ise şunlardır;

 • Motor
 • Yağ pompası
 • Debriyaj balatası
 • Depo şamandırası
 • Triger bilyesi
 • Teker rulmanı
 • Sinyal kolu
 • Fren müşürü
 • Süspansiyon körüğü
 • Amortisör
 • Şanzıman kumanda ventili
 • Egzoz fren silindiri
 • Dorse ayak seti
 • Direksiyon mafsalı
 • Dikiz aynası

Kullandığınız kamyonda bu parçalardan birisi arızalandığında Ankara kamyon yedek parça satışı yapan firmalarla iletişime geçerek doğru parçayı alabilirsiniz. Ayrıca yedek parçalar için online alışveriş yapabilirsiniz.

Mercedes Kamyon Yedek Parça

Günümüzde ağır yüklerin taşınması için tercih edilen kamyon sayısı oldukça fazladır. Bunun yanı sıra kamyonlar için tercih edilen pek çok marka yer alır. Bu markalardan birisi de Mercedes markasıdır. Mercedes marka kamyona sahip olan kişiler kamyonlarının arızalanması durumunda Mercedes kamyon yedek parça alışverişi yapmalıdır. Bu sayede araçlarına uygun olan parçayı satın alarak arızanın ortadan kalkmasını sağlayabilirler. Mercedes kamyonlar için yedek parça ararken kamyonun Mercedes 1840, 2622, 3228, 2521, 2631, 4140 ve Mercedes Benz, Atego, Axor, Actros gibi modellerine göre arama yapmak gerekir.

Ağır Vasıta Yedek Parça

Kamyon gibi ağır vasıta yedek parça ürünleri satın almak isteyen kişilerin yedek parçaların kaliteli olmasına dikkat etmesi gerekir. Bu sayede değiştirilen eski parça yerine kaliteli ve yeni parçanın takılmasıyla kamyonda karşılaşılan sorun ortadan kalkar. Bunun yanı sıra ağır vasıta araçlar için yedek parça alırken orijinal ürün olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde parçanın yan sanayi olması nedeniyle büyük arızalar yaşanabilir.

Man ve Mercedes-Benz Kamyon Yedek Parça Ankara

Ağır yük taşımacılığında Mercedes kamyonlar kadar Man kamyonlar da önemli bir yere sahiptir. Mercedes-Benz marka kamyon kullanan kişiler veya servisler kamyonları için gerekli olan yedek parçaları Man Mercedes-Benz kamyon yedek parça ankara ostim firmaları aracılığıyla satın alabilirler. Firmalar araştırırken orijinal ve kaliteli yedek parça satıp satmadıklarına bakılmalıdır. Ayrıca fiyatların uygun olması da yedek parça için doğru firma seçiminde önemli bir faktördür.

Kamyon Yedek Parça Servisi

Kamyon sahiplerinin yedek parça alışverişi için tercih edebilecekleri pek çok firma ve marka bulunur. Bu firmaları araştırıp en iyisini bulmaları her zaman mümkün olmamaktadır. Bunun için kamyon yedek parça lionparts web sitesi üzerinden de satın alınabilir. Bu site üzerinde hem sıfır hem de ikinci el yedek parçaya ulaşmak mümkündür. Böylelikle sıfır alınan yedek parçaların yüksek maliyeti karşılığında maddi sorun yaşanmamış olur. Ayrıca sıfır yedek parçaları satışa sunan kişiler arasında karşılaştırma yapılarak en uygun fiyatlı yedek parçaların satın alınması mümkün olabilir.

Ağır Vasıta Toptan Yedek Parça

Kamyonlar için gerekli olan motor, yağ filtresi, debriyaj balatası ve amortisör gibi yedek parçaların toptan alınması mümkündür. Kamyonlar için yedek parça alımları otomotiv ve servis firmaları tarafından tercih edilir. Bu sayede yedek parçaların daha uygun fiyata gelmesi mümkündür. Mercedes ve Man marka kamyonlar için ağır vasıta toptan yedek parça satışı yapan firmalarla iletişime geçerek marka ve modele uygun toptan yedek parçaları satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
1
Bize Whatsapp ile Yazın
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabilirim?